Poznaj Świat Muzyki

Poznaj świat muzyki 2
Poznaj świat muzyki
Dla dziecka kontakt z muzyką jest kluczowy. Stanowi podstawę do prawidłowego rozwoju, a także daje szansę odnalezienia pierwszych zainteresowań czy nawet pasji. Widok dziecka, które odnajduje “coś dla siebie” to naprawdę budujący moment. W takiej chwili często rozbrykane dzieci, mające trudność ze skoncentrowaniem się na jednej czynności, widząc i słysząc np. djembe (afrykański bęben) na chwilę uspokajają się, żeby zaraz śmiać się ze zdziwieniem, gdy poczują jego dźwięk i wibrację, wkładając rękę w środek instrumentu. Dzięki muzyce dzieci rozwijają takie umiejętności jak: poczucie rytmu, wyrażanie siebie (ekspresja) poprzez taniec czy grę na instrumencie, kontakt z rówieśnikami, wyobraźnię. Przy tym punkcie zatrzymajmy się na chwilę. Wiemy, jak
dzieci miewają bujną wyobraźnię. Poprzez muzykę dzieci znajdują się w bezpiecznych miejscach np. przy dźwięku ukulele na Hawajach. Co sprawia, że po takich zajęciach ich nastrój , zainteresowania czy nawet stan zdrowia ulegają znacznej poprawie.
Na zajęciach dzieci poznają wiele ciekawych gier:
1) “Wywoływacze deszczu”- ta zabawa opiera się na dziecięcej chęci posiadania super mocy. Prowadzący wykorzystuje w zabawie deszczownicę – instrument, który wspaniale naśladuje dźwięk spadających kropel deszczu. Ma wielką moc – uspokaja.
2) “Tańcz czy stój”- do tej zabawy prowadzący wykorzystuje ukulele, aby wydobyć z dzieci radość w tańcu w rytm ukulele i nauczyć ich refleksu i koncentracji – kiedy nagle cichnie muzyka uczestnicy mają się zatrzymać i zastygnąć w jednej pozie. To największy hit wśród dzieci, wspaniale na nie działa 🙂
3) “Kosmiczna podróż”- w tej zabawie włączamy dźwięki “LUNA DRUMS”. Dzieci kładą się lub siedzą z zamkniętymi oczami i wyobrażają sobie podróż w kosmos, w czym bardzo pomagają im dźwięki tego właśnie instrumentu.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy chcieliby zobaczyć jak ich dzieci świetnie się bawią poznając muzykę lub po prostu chcieliby znowu poczuć.

Termin

Wtorek, 12:00 (co dwa tygodnie)

Czas trwania

30 min.

Wiek uczestników

od 2 do 5 lat

Cena

30 zł – wejście jednorazowe

Kontakt

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach:

Osobiście

511 410 600

fruu@salazabawfruu.pl

Messenger Fruu

Ilość miejsc ograniczona